cze eng rus

Až do Nižního Novgorodu v Rusku putoval poslední pejsek z vrhu E. Pro naši chovatelskou stanici je to nevídaný úspěch, neboť prodat štěně do tak vzdálené destinace není nic jednoduchého. Prodej štěňat na Slovensko se pro nás stává pravidelností, neboť doposud se nám vždy z každého vrhu zadařilo jedno štěně prodat právě na Slovensko (Argo, Bojar, Cagira, Dara, Era). Zájemce z Nižního Novgorodu se s námi spojil mnohem dříve, než se narodila štěňátka z prvního letošního vrhu D, a měl zájem o štěně – psa.  Avšak osud tomu tak chtěl, aby se narodily pouze fenky a museli jsme vyčkat příchodu štěňátek od Brity. Očekávaný příchod štěňátek z vrhu E nastal 25. 9. 2014. A mezi nimi i dva psi. Dá se říci, že hned z prvních fotografií si majitel vybral svého vyvoleného – Emira.

Velmi si vážíme důvěry, kterou nám naši ruští přátelé projevili a pro Emira si dojeli osobně. Strávili na cestách neuvěřitelných 2300 km, aby se s Emirem setkali a odvezli si jej domů.

Podle posledních zpráv Emir rychle přivykl novému prostředí i novému jazyku. Dovolím si zde citovat několik vět od jeho majitele, které, jak jistě pochopíte, jsou pro chovatele balzámem pro duši:

 „S Emirem jsem velmi spokojen, jelikož má výbornou psychiku a je velmi vyrovnaný. Je vytrvalý, ale rozhodně ne tvrdohlavý. Je taky velmi chápavý. Když jsem doma, nehne se ode mne ani na krok. Lehce si osvojil několik povelů a teď je budeme procvičovat. Zdá se, že se mu to velmi líbí :-) Velmi rád přináší a předává různé předměty, přitom je drží opatrně a nemačká je. Musíme chuť aportovat nadále rozvíjet. Minulý víkend jsem s Emirem vyrazil do lesa na lov tetřívků. Lovil jsem a ačkoli se mi nezadařilo, Emir se výstřelu vůbec nebál a pracoval ukázkově.“

 Tímto bychom chtěli majiteli popřát mnoho úspěchů a nezapomenutelných zážitků nejen v lese, ale kdekoli jinde po boku s Emirem. A věříme, že se zase brzy setkáme :-)prodej Emira