cze eng rus

Novinky

Flok z Golštýnů se dne 17.9.2016 zúčastnil v honitbě Tuněchody, MS Vestec zkoušek vloh. Umístil se v první ceně a získal 216 b. Velmi gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů a dalšího kynologického nadšení! O to větším úspěchem pro nás je, že Flok od nás putoval do nemyslivecké rodiny, nicméně obrovské nadšení jeho majitelů a touha najít ve Flokovi správnou loveckou vášeň, přinesly první ovoce!

Flok z Golštýnů
Ebby z Golštýnů
Ebby z Golštýnů splnila během jednoho měsíce LZ, SZVP i PZ!
05/09/2016

Už mnohokrát jsme zde vychvalovali našeho odchovánka Ebby z Golštýnů. Ebby si vybral za krytí pan František Kupka, majitel chovného psa Igora z Husína. Věděli jsme, že se tímto krokem Ebby dostává mezi myslivce a kynology, kteří ji dovedou na výstavním i zkouškovém poli pokud možno co nejdále. A věřili jsme, že Ebby nezklame :-)

Po létu věnovanému výcviku, Ebby splnila během jednoho měsíce troje zkoušky.

6. srpna 2016 se Ebby umístila v I. ceně na zkouškách z vodní práce ve Stašově, kde získala 92 bodů a obsadila tak celkově druhé místo.

20. srpna 2016 Ebby úspěšně zabojovala na lesních zkouškách ve Zdechovicích, kde získala 230 b., umístila se v I. ceně, celkově na třetím místě.

A aby toho nebylo málo, 3. září 2016 Ebby zazářila na podzimních zkouškách v MS Kočí-Topol, kde bez jediného zaváhání (pouze nepřišla na srstnatou zvěř) získala 297 b. v I. ceně a celkově obsadila druhou pozici.

Tímto Ebby z Golštýnů splnila veškeré podmínky pro uchovnění.

Velmi tímto gratulujeme úspěšné majitelce a vůdkyni Monice Kupkové, které patří neskonalý obdiv a obrovská poklona! Do budoucna přejeme nejen další úspěchy v lovecké kynologii, ale hlavně ranec rodinného štěstí! Budoucí přírůstek do rodiny si už teď zajisté s sebou nese ty nejsilnější kynologické zážitky! :-)

Flok z Golštýnů
Flok z Golštýnů na intenzivním loveckém výcviku
26/07/2016

Flok z Golštýnů se ve dnech 21. - 23. 7. 2016 zúčastnil intenzivního loveckého výcviku na Rokytně, pod vedením Dagmar Veličkové. Mnohokrát děkujeme za krásné fotografie!

Brita - Menšíkův Memoriál
Brita z Golštýnů splnila Menšíkův Memoriál - Lesní zkoušky ohařů!
26/07/2016

Brita z Golštýnů skvěle zabojovala na prvním ročníku Menšíkova Memoriálu - lesních zkouškách ohařů OMS Prostějov, který se konal 23. 7. 2016, když uspěla ve II. ceně s vysokým počtem 232 bodů. Osudnou se jí stala první disciplína - přinášení lišky přes překážku, kdy si postavila hlavu a rozhodla se, že bude chvíli dělat drahoty :-) Tato disciplína ji sice posunula do druhé ceny a Brita nám hned ze začátku hodně zabrnkala na nervy, nicméně další průběh zkoušek jela jako po másle a vyslechla si nejednu pochvalu rozhodčích, neboť terén pro lesní zkoušky byl na mnoha místech hodně obtížný… Brituško, z celého srdce ti gratulujeme! :-)

Flea z Golštýnů
Flea z Golštýnů - vynikající výstavní úspěch!
10/06/2016

Flea z Golštýnů se 10. 6. 2016 zúčastnila výstavy všech plemen v Nitře, na Slovensku, kde ve třídě mladých získala 1. místo a byla ohodnocena jako výborná, s tituly CAJC a BOS. Velmi blahopřejeme! Takový výsledek již ve věku 11 měsíců svědčí o tom, že by mohla mít Flea do budoucna dobře našlápnuto na výbornou výstavní dráhu… Jen tak dál!

Cira z Golštýnů
Cira z Golštýnů třetí na zkouškách vloh!
17/05/2016

Dne 15. května 2016 se Cira z Golštýnů zúčastnila zkoušek vloh, kde získala maximální počet bodů 228b. Umístila se v první ceně, celkově na třetím místě. O pořadí v tomto případě rozhodl věk. Majitelce gratulujeme a velmi děkujeme za skvělou péči a výborné vedení!

Far z Golštýnů
Far z Golštýnů druhý na zkouškách vloh!
16/05/2016

Far z Golštýnů se 8. 5. 2016 zúčastnil v pouhých deseti měsících zkoušek vloh v Přeštěnicích, OMS Písek. V konkurenci 24 psů, z nichž 5 psů na zkouškách vypadlo, se Far umístil v první ceně, získal celkový počet 223 bodů a celkově obsadil druhou pozici. Velmi nás těší, že Far oslnil přítomné svým výkonem již v tak mladém věku. Vůdci upřímně gratulujeme a děkujeme za vynikající práci, kterou s Farem předvedl. Jen tak dál! :-)

Cira z Golštýnů
Cira z Golštýnů zazářila na výstavě!
15/05/2016

Dne 14. května  2016 se naší odchovankyni Ciře podařilo získat vynikající umístění na Podkrušnohorské oblastní výstavě psů loveckých plemen na zámku Červený Hrádek v Jirkově, kde získala hodnocení výborná 1, vítěz třídy a oblastní vítěz. Majitelce tímto gratulujeme k vynikajícímu úspěchu a velmi děkujeme za skvělou péči a výborné vedení!

Cira z Golštýnů
Cira z Golštýnů exceluje jak v lovecké tak sportovní kynologii!
15/05/2016

Cira z Golštýnů je typickým příkladem toho, že německý krátkosrstý ohař je opravdu všestranné plemeno. Během víkendu 14. - 15. 5. 2016 dokázala získat vynikající ocenění na oblastní výstavě psů loveckých plemen a aby toho nebylo málo, o den později získala nejvyšší počet bodů na zkouškách vloh.  Není to však pouze lovecká kynologie, v níž Cira zabodovala, ale zejména sportovní kynologie či služební kynologie. Cira absolvovala bezpočet zkoušek poslušnosti, stopařských a vyhledávacích zkoušek, coursing a v neposlední řadě taktéž mnoho obranářských tréninků pro zvýšení sebevědomí. Její majitelka se věnuje kynologii s opravdu velkým nasazením a elánem. Podařilo se jí najít tu ideální cestu a směr k výchově a výcviku a Cira jí všechnu tu péči vrací v podobě mnoha vítězství.

Cira úspěšně absolvovala následující sérii zkoušek:

 

Dle NZŘ (národní zkušební řád sportovní kynologie):

ZZO, ZZO1, ZZO2 (poslušnost)

Dle MZŘ (mezinárodní zkušební řád sportovní kynologie):       

BH, UPr1, UPr2, UPr3 (poslušnost)

STPr1, STPr2 (stopařská vyhledávací)

FPr1, FPr2 (stopařská)

Dle KJ-ČR Brno (Kynologická jednota Brno):  

ZOP, ZPU1 ( poslušnost )

Dle TART (speciální kynologický svaz České republiky pro služební kynologii):  

SPT1 ( stopařská )

Závody - 8x  1.místo / ZZO, SPT1, ZPU2 (poslušnost)

Splněné licenční běhy pro coursing ( lovení střapce).

Golštýnské setkání
Uspořádali jsme setkání našich odchovánků!
18/04/2016

Golštýnské setkání

Pro chovatele je obrovským přínosem, když může zjistit, jak se daří odchovánkům z jeho chovatelské stanice, když může vidět pejsky na vlastní oči a povykládat si s jejich majiteli. I když jsme se všemi majiteli v kontaktu, osobnímu setkání se nemůže nic vyrovnat. Přesně tohle bylo impulsem k tomu, že jsme se rozhodli uspořádat setkání všech generací odchovánků německého krátkosrstého ohaře z chovatelské stanice Z Golštýnů. Od roku 2010, kdy se u nás narodil první vrh, již 31 štěňat z vrhů A-F opustilo rodnou boudu a vydalo se na cestu za novými majiteli do různých koutů České republiky i do zahraničí. Velmi nás potěšilo, že přijela téměř polovina odchovánků a pozvání přijali i otcové posledních dvou vrhů, Igor z Husína a Draco Jasénky. Samozřejmě nemohla chybět máma i babička jednotlivých vrhů, Gora ze Žandovských vrchů, stejně jako Brita z Golštýnů, která zastupovala jak roli matky, tak i štěněte z vrhu B.

Rovněž nás potěšila i komunikace s majiteli našich odchovánků. Ti, kteří, ať již z pracovních či jakýchkoli jiných důvodů, nemohli dorazit, dali ve většině případů vědět, z akce se omluvili, poslali aktuální fotografie svých svěřenců a pověděli nám, co je nového.

Tato velká akce se uskutečnila o víkendu 16. – 17. dubna 2016. Místem setkání se stalo malebné prostředí myslivecké chaty v Určicích nedaleko Prostějova. Počasí nám přálo, a když postupně dorazili všichni, po špatné náladě nebylo ani památky. Opravdu velmi si ceníme toho, že někteří pro toto setkání neváhali absolvovat i čtyřhodinovou cestu z dalekých koutů Česka a dokonce i dvě fenky z vrhu C a D se na nás přijely podívat až ze Slovenska. Pevně věříme, že se vám všem, kteří jste dorazili, mezi námi líbilo, a že vám setkání i s ostatními kynology a s pejsky přineslo nějaké poznatky a třeba i nové kamarády. Pro nás byla tato akce nejen velmi příjemná, ale rovněž přínosná. Osobní kontakt je opravdu nenahraditelný.

Z naší strany můžeme říci pouze to, že to byl opravdu skvělý víkend a jsme rádi, že vy jste byli jeho součástí!

Je velmi příjemné vědět, že naše štěňátka jsou v dobrých rukou!

Ella z Golštýnů - ZV
Ella z Golštýnů - třetí místo na zkouškách vloh!
17/10/2015

Fenka z našeho vrhu E - Ella z Golštýnů nás velmi mile překvapila, když si odnesla pohár za krásné třetí místo na zkouškách vloh, které se konaly dne 17. 10. 2015 v Hlučíně - Vařešinkách.  Pod vedením Jaromíra Molovčáka získala celkově 216 bodů a umístila se v první ceně. Rozhodčí ji ohodnotili jako jednoho z nejaktivnějších psů s nejlepším nosem. Za vynikající úspěch blahopřejeme!!! 

Ebby z Golštýnů - ZV
Ebby z Golštýnů - vítěz zkoušek vloh i kandidát chovu!
03/10/2015

Ebby z Golštýnů pokračuje na své úspěšné soutěžní dráze. K nebývalým výstavním úspěchům přidala i první lovecké zkoušky. 26. září 2015 se s vůdkyní Monikou Kupkovou zůčastnila zkoušek vloh v Českém Meziříčí. Ačkoli, podle slov vůdkyně, poukázaly zkoušky na jisté rezervy, Ebby se nenechala zahanbit a zkoušky zvládla na výbornou, s celkovým hodnocením I. cena, 222 bodů, vítěz.

O týden později, 3. října 2015 získala na klubové výstavě KCHNKO Praha ve Džbánu ve třídě mladých hodnocení V3 a následně byla vybrána do chovu. Tyto úspěchy nás chovatele obrovsky hřejí u srdce! Gratulujeme vůdkyni a přejeme mnoho sil a elánu do dalších kynologických akcí! Jen tak dál Ebby!

Fotografie: Zuzana Nýčová

Ebby z Golštýnů
Ebby z Golštýnů a její první výstavní úspěchy
16/06/2015

Vynikajících výstavních úspěchů začíná dosahovat fenka z našeho posledního vrhu "E" - Ebby z Golštýnů. Právě tuto fenku si majitel chovného psa a otce štěňat, Igora z Husína, vybral za krytí. A vše zatím nasvědčuje tomu, že měl při výběru šťastnou ruku. Dne 30. května 2015 se Ebby poprvé prezentovala na Klubové výstavě NKO v Praze, na zámku Kačina, kde ve třídě dorostu získala hodnocení VN2. Toto hodnocení ještě vylepšila 13. června na klubové výstavě v Náměšti na Hané, kde se výborně prezentovala a získala tak hodnocení VN1. O den později, 14. června na Krajské výstavě v Lanškrouně potvrdila předcházející úspěch a ve třídě dorostu znovu získala umístění VN1. Následně v závěrečné soutěži, v silné konkurenci přibližně dvaceti loveckých a společenských plemen dosáhla nejvyšší možné příčky: "Nejlepší dorost výstavy".

Cita a Cira z Golštýnů
Setkání sester z vrhu C - Cita a Cira z Golštýnů
01/03/2015

Podařilo se nám získat úžasné fotografie z jednoho společného odpoledne, které spolu prožily dvě fenky z našeho vrhu C (ze spojení Gora ze Žandovských vrchů x Udan z Cenklova). No posuďte sami, není to nádhera? :-) Majitelům děkujeme za zaslání fotografií!

Cir v bažantnici Albertovec
Cir z Golštýnů na honě v bažantnici Albertovec!
27/01/2015

Během uplynulé lovecké sezóny se jednomu z našich odchovanců, Cirovi, podařilo zůčastnit se honu ve vyhlášené bažantnici Albertovec. Jelikož se majitel Cira, Jiří Klimeš, účastnil jako psovod, byl Cirovi neustále nablízku a s nadšením pozoroval vynikající Cirovu práci. Když jsme jej požádali, zdali by  nenapsal pár vět o atmosféře na honě, milerád souhlasil...

V loňském roce se mi dostala možnost zúčastnit se jako psovod s Cirem honu v bažantnici Albertovec.  Zde musel Cir prokázat práci na drobné zvěři pernaté, konkrétně na bažantech. Jeho práce spočívala v dohledávkách usmrcené či křídlované zvěře. Během prvních dvou lečí se projevil jeho obrovský temperament a Cir se doslova nedal udržet na uzdě. Zpočátku nosil jen bažanty usmrcené, ale netrvalo dlouho a přišly na řadu vlohy – vystavování a postupování. Po prvním dni v bažantnici jsme se s Cirem nejspíše ukázali v dobrém světle, neboť jsme byli pozváni na další hon. Při dalším setkání se nás správce bažantnice automaticky ptal, zdali dojedeme i příště a následně jsme dostali i rozpis honů. Za možnost zdokonalovat Cira v dohledávkách a aportech bych chtěl poděkovat panu Müllerovi. Celkově jsme se zúčastnili sedmi honů a to na posledních třech honech Cir dohledával a aportoval také padliny tudíž zhaslé kusy z honů předešlých nebo kusy ulovené predátory. Během mé poslední účasti na honě mi při loučení řekl správce bažantnice, pan Müller, že doufá, že se znovu potkáme v Albertovci i další loveckou sezonu.

Na to nemohu říci nic jiného, než že mi bude ctí zúčastnit se opět s Cirem honu v tak proslulé bažantnici, jakou Albertovec nepochybně je.

Cir pracoval s velikou chutí a odhodlaností a myslím, že fotografie toho mohou být důkazem.


prodej Emira
První štěně v Rusku!
25/12/2014

Až do Nižního Novgorodu v Rusku putoval poslední pejsek z vrhu E. Pro naši chovatelskou stanici je to nevídaný úspěch, neboť prodat štěně do tak vzdálené destinace není nic jednoduchého. Prodej štěňat na Slovensko se pro nás stává pravidelností, neboť doposud se nám vždy z každého vrhu zadařilo jedno štěně prodat právě na Slovensko (Argo, Bojar, Cagira, Dara, Era). Zájemce z Nižního Novgorodu se s námi spojil mnohem dříve, než se narodila štěňátka z prvního letošního vrhu D, a měl zájem o štěně – psa.  Avšak osud tomu tak chtěl, aby se narodily pouze fenky a museli jsme vyčkat příchodu štěňátek od Brity. Očekávaný příchod štěňátek z vrhu E nastal 25. 9. 2014. A mezi nimi i dva psi. Dá se říci, že hned z prvních fotografií si majitel vybral svého vyvoleného – Emira.

Velmi si vážíme důvěry, kterou nám naši ruští přátelé projevili a pro Emira si dojeli osobně. Strávili na cestách neuvěřitelných 2300 km, aby se s Emirem setkali a odvezli si jej domů.

Podle posledních zpráv Emir rychle přivykl novému prostředí i novému jazyku. Dovolím si zde citovat několik vět od jeho majitele, které, jak jistě pochopíte, jsou pro chovatele balzámem pro duši:

 „S Emirem jsem velmi spokojen, jelikož má výbornou psychiku a je velmi vyrovnaný. Je vytrvalý, ale rozhodně ne tvrdohlavý. Je taky velmi chápavý. Když jsem doma, nehne se ode mne ani na krok. Lehce si osvojil několik povelů a teď je budeme procvičovat. Zdá se, že se mu to velmi líbí :-) Velmi rád přináší a předává různé předměty, přitom je drží opatrně a nemačká je. Musíme chuť aportovat nadále rozvíjet. Minulý víkend jsem s Emirem vyrazil do lesa na lov tetřívků. Lovil jsem a ačkoli se mi nezadařilo, Emir se výstřelu vůbec nebál a pracoval ukázkově.“

 Tímto bychom chtěli majiteli popřát mnoho úspěchů a nezapomenutelných zážitků nejen v lese, ale kdekoli jinde po boku s Emirem. A věříme, že se zase brzy setkáme :-)Brita z Golštýnů x Igor z Husína
Plánovaný vrh štěňat E
25/07/2014

Dlouho jsme přemýšleli jakým chovným psem by bylo nejlepší nakrýt naši fenku Britu z Golštýnů.

Igor z Husína nás přesvědčil vynikajícím rodokmenem, ve kterém, stejně jako u Brity, jsou jak předci německé krve, tak i společní předci Ort z Husína a Jola z Husína. Výborný exteriér a vynikající pracovní výsledky, všechny zkoušky splněné v první ceně včetně několika memoriálů a vítězství na několika vrcholových soutěžích, jsou toho důkazem.

Věříme, že spojení s naší fenou Britou z Golštýnů přinese do našeho chovu nejen vynikající exteriérové předpoklady, ale rovněž výborné pracovní nasazení a ovladatelnost pro výcvik.

Předpokládaný termín narození štěňat je druhá polovina měsíce září 2014. Štěňata budou připravena k odběru přibližně v polovině listopadu 2014.

Brixa z Golštýnů
Klubová výstava psů v Náměšti na Hané
14/06/2014

Brixa z Golštýnů výborně reprezentovala naši chovatelskou stanici na klubové výstavě psů v Náměšti na Hané, která se konala 14. června 2014. V kategorii "feny - třída otevřená" se umístila na třetím místě a získala ohodnocení výborný V3. Následně byla vybrána do chovu. Tímto majitelce a celé její rodině velmi gratulujeme a přejeme do budoucna další vynikající úspěchy!

Cir z Golštýnů
Zkoušky vloh v Havířově
18/05/2014

Dne 17.5.2014 se konaly zkoušky vloh v Havířově. Pes z našeho třetího vrhu Cir z Golštýnů získal 189 b. a umístil se v první ceně. Tímto majiteli gratulujeme a přejeme, aby nadále Cir dosahoval dalších vynikajících úspěchů!

Cita z Golštýnů
Oblastní výstava psů loveckých plemen u Červeného hrádku u Jirkova
17/05/2014

Cita z Golštýnů výborně reprezentovala naši chovatelskou stanici na oblastní výstavě psů loveckých plemen v zámeckém parku Červeného hrádku u Jirkova, která se konala 17. května 2014. V kategorii dorostu se umístila na prvním místě a získala ohodnocení výborný VN1. Tímto majitelce a celé její rodině velmi gratulujeme a přejeme do budoucna další vynikající úspěchy!

Fotografie: Kateřina Lisová

Cida z Golštýnů
Zkoušky vloh v Bludově u Šumperka
03/05/2014
Dne 3.5.2014 se konaly zkoušky vloh v honitbě Bludov u Šumperka. Fena z našeho třetího vrhu Cida z Golštýnů získala 168 b. a umístila se ve třetí ceně. Tímto majiteli gratulujeme a přejeme, aby nadále Cida vykonávala vynikající všestrannou ...práci jak na poli, tak zejména v lese.
Car z Golštýnů
Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích
26/04/2014

Car z Golštýnů výborně reprezentoval naši chovatelskou stanici na Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích, která se konala 26. dubna 2014. V kategorii dorostu se umístil na prvním místě a získal ohodnocení výborný VN1. Tímto majitelce a celé její rodině velmi gratulujeme a přejeme do budoucna další vynikající úspěchy!

Úspěšná dohledávka
Úspěšná dohledávka lišky s Britou z Golštýnů
25/01/2014

Včerejší poprašek sněhu a večerní teplota pod bodem mrazu nás s manželem přiměly vydat se na večerní čekanou. Okolo osmé hodiny večerní jsme již každý seděli na posedu a čekali, zdalipak nás myslivečtí patroni vyslyší a připraví nám nějakou pěknou loveckou příležitost. A ačkoli já stále čekám na svoji první ulovenou lišku, ten večer jsem ji přála manželovi, neboť jsem věděla, že již předešlou čekanou na tomtéž posedu s ním liška pěkně zatočila. Před kazatelnou, kde jsem seděla já, se ten večer popásalo pět kusů srnčí zvěře, tak jsem je v klidu pozorovala a stahovala si lesanku přes uši, neboť už začínalo nepříjemně pofukovat. Avšak okolo tři čtvrtě na deset  se mi zatajil dech, když se z vedlejší kazatelny ozval výstřel a mně se zdálo, že jsem slyšela i dopad střely, tedy úspěšný zásah. Volám manželovi, zjišťuji, že střílel na lišku a tvrzení, že ji neviděl odbíhat, mi vkládá naději na úspěšný konec lovu a ubezpečuji ho, že jsem slyšela zásah, že liška určitě zůstala ležet v ohni. Vydávám se na místo činu manželovi naproti. Tam nás však čeká nepříjemné překvapení, po lišce ani vidu ani slechu, podaří se nám najít stopy, ale ani kapka barvy… Zklamáni z neúspěšného lovu, se vydáváme k autu…

ŸŸŸ•••

Avšak manželovi to nedá a ráno bere na dohledávku naši fenu Britu. Mrazivé slunečné ráno však přinese své ovoce, když na nástřelu objeví liščí vlnu. Přivolaná Brita se bez váhání vydává po deset hodin staré stopě. Teprve pět metrů od hranice lesa se objeví barva. Brita vyráží po barvě a lišku za krátký čas dohledává a následně z houštin přináší. Liška i po takovém zásahu na komoru odběhla sedmdesát metrů od místa nástřelu. Tímto bych manželovi ráda popřála upřímné Lovu Zdar a vyjádřila upřímný dík naší fence Britě za vzorově provedenou dohledávku!

…a doma jsme o lišku nemohli ošidit ani tu naši malou Elišku… jak se zatím zdá, vypadá to, že ke kynologii i myslivosti bude mít opravdu blízko!

Podzimní zkoušky ve Vrchoslavicích
Podzimní zkoušky ve Vrchoslavicích
14/09/2013

Dne 14. 9. 2013 se ve Vrchoslavicích v okrese Prostějov konaly podzimní zkoušky ohařů a malých plemen. Zkoušky dokončila v 1. ceně fena z našeho druhého vrhu Brixa z Golštýnů s vůdcem Michalem Pojezným.

Narození štěňat z vrhu „C“ - hlavní
Narození štěňat z vrhu „C“
13/09/2013

Dne 13. 9. 2013 se nám po dlouhé noci narodilo 6 krásných štěňátek z celkově ověřeného pracovního spojení Gora ze Žandovských vrchů X Udan z Cenklova. Čtyři fenky a dva psi se mají čile k světu. Informace o volných štěňatech k odběru včetně aktuálních fotografií sledujte v sekci „Štěňata“.

nabídka štěňat NKO ze spojení Gora ze Žandovských vrchů a Udan z Cenklova
Krytí – Gora ze Žandovských vrchů X Udan z Cenklova
08/07/2013

Dne 8. 7. a následně 10. 7. 2013 byla nakryta naše fena Gora ze Žandovských vrchů vítězem MSP 2010 a účastníkem několika významných memoriálů Udanem z Cenklova. Štěňata z tohoto spojení jsou očekávána druhý týden v září, k odběru posléze v listopadu. Jedná se o pracovně ověřené spojení, neboť štěňata z vrhu „B“ jsou po stejných rodičích a jejich pracovní úspěchy svědčí o kvalitě tohoto spojení.

Brita z Golštýnů
Klubová výstava Náměšť na Hané
22/06/2013

Dne 22. 6. 2013 byla na klubové výstavě v Náměšti na Hané vybrána do chovu naše fena z druhého vrhu Brita z Golštýnů, se známkou z exteriéru velmi dobrá.

Podzimní zkoušky ohařů a malých plemen v Grygově - hlavní
Podzimní zkoušky ohařů a malých plemen v Grygově
25/08/2012

Dne 25. 8. 2012 se v Grygově konaly podzimní zkoušky ohařů a malých plemen. Zkoušky dokončila v první ceně fena z našeho druhého vrhu Bona z Golštýnů s vůdcem Lubomírem Piterkou.

Podzimní zkoušky ohařů a malých plemen v Bedihošti - hlavní
Podzimní zkoušky ohařů a malých plemen v Bedihošti
19/08/2012

Dne 19. 8. 2012 se v Bedihošti konaly podzimní zkoušky ohařů a malých plemen. Zkoušky dokončila v první ceně fena z našeho druhého vrhu Brita z Golštýnů s vůdcem Daliborem Fajtem a taktéž se v první ceně umístil pes z našeho prvního vrhu Aris z Golštýnů s vůdcem Ivo Kejíkem.

Speciální zkoušky z vodní práce v Otaslavicích - hlavní
Speciální zkoušky z vodní práce v Otaslavicích
18/08/2012

Dne 18. 8. 2012 se v Otaslavicích konaly speciální zkoušky z vodní práce. Zkoušky dokončila v první ceně fena z našeho druhého vrhu Brita z Golštýnů s vůdcem Daliborem Fajtem.

Zkoušky vloh v Nezamyslicích - hlavní
Zkoušky vloh v Nezamyslicích
26/05/2012

Zkoušky vloh v Nezamyslicích, konané dne 26. 5. 2012 úspěšně dokončila v 1. ceně fena z našeho druhého vrhu Brixa z Golštýnů s vůdkyní Veronikou Ježkovou.

Zkoušky vloh v Těšeticích - hlavní
Zkoušky vloh v Těšeticích (okres Olomouc)
19/05/2012

Dne 19. 5. 2012 se v Těšeticích u Olomouce konaly zkoušky vloh ohařů a malých plemen. Ve věku pouhých deseti měsíců se s celkovým počtem 228 bodů stala vítězkou zkoušek naše fena z druhého vrhu Brita z Golštýnů s vůdcem Daliborem Fajtem.

Narození štěňat z vrhu „B“ - hlavní
Narození štěňat z vrhu „B“
04/08/2011

Dne 4. 8. 2011 se nám konečně narodila dlouho očekávaná štěňátka z pracovního spojení Gora ze Žandovských vrchů a Udan z Cenklova.  Čtyři fenky a jeden pes se těší na nové majitele. K odběru budou připravena na začátku října.

Krytí – Gora ze Žandovských vrchů X Udan z Cenklova - hlavní
Krytí – Gora ze Žandovských vrchů X Udan z Cenklova
30/05/2011

Dne 30. 5. 2011 byla nakryta naše fena Gora ze Žandovských vrchů vítězem MSP 2010 a účastníkem několika významných memoriálů Udanem z Cenklova. Štěňata z tohoto pracovního spojení jsou očekávána první týden v srpnu, k odběru začátkem října.

Zkoušky vloh v Nezamyslicích - hlavní
Zkoušky vloh v Nezamyslicích
28/05/2011

Dne 28. 5. 2011 se v Nezamyslicích konaly zkoušky vloh. Zkoušky dokončil v první ceně pes z našeho prvního vrhu Aris z Golštýnů s vůdcem Daliborem Fajtem.

Vyzvednutí Gory z Hetlína u Zbraslavic - hlavní
Vyzvednutí Gory z Hetlína u Zbraslavic
21/04/2007

Strádání po nečekaném a smutném odchodu naší první feny Elzy z Pilavy jsme se rozhodli ukončit v dubnu 2007, kdy jsme k sobě přijali nového člena rodiny, Goru ze Žandovských vrchů. Jelikož jsme byli již od první chvíle rozhodnuti pro fenu se zbarvením hnědý bělouš, výběr byl od první chvíle jasný… V kotci bylo sedm štěňat, z toho jen jedna jediná bělouška, která čekala pouze na nás …